Уго Лорис прави 7 спасявания и печели дебюта си в MLS при победата на ФК Лос Анджелис с 2-1 над Сиатъл Саундърс
AP News | 2024-02-25 | 02:16:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Уго Лорис направи седем спасявания и спечели дебюта си в Мейджър Лийг Сокър, извеждайки ФК Лос Анджелис до победа с 2-1 над Сиатъл Саундърс в събота.

Тимоти Тилман и Матеуш Богуш вкараха за ЛАФК, който започна стремежа си към трето поредно участие във финала за Купата на МЛС, след като спечели титлата след сезона на лигата през 2022 г. и достигна финал отново миналия сезон. ЛАФК спечели първия си сезон през всичките седем сезона от своето съществуване.

ЛАФК получи впечатляващ дебют от Лорис, който се премести в Щатите миналия декември след 11 1/2 сезона с Тотнъм, включително десетилетие като титуляр на Спърс вратар. 37-годишният спечели Световното първенство за Франция през 2018 г. и е играл в рекордните за вратарите 20 мача на четири световни турнира.

Педро Де Ла Вега отбеляза в 72-ата минута на дебюта си в МЛС за Сиатъл от дузпа, отсъдена на Саундърс след невероятно дълъг преглед на видео, но Сиатъл все пак загуби от съперника, който приключи сезона си през 2023 г. на финала на Западната конференция.

Лорис направи първото си спасяване в третата минута при удар от близко разстояние на Джордан Морис, след като Хесус Давид Мурило от ЛАФК изкашля топката на ужасно място. Лорис многократно беше хладнокръвен под натиск и вратарят ветеран също откри нов аспект на атаката на ЛАФК с впечатляващо разпределение на поредица от дълги подавания към неговите нападатели.

Тилман изведе ЛАФК напред в 45-ата минута с центриране от въздуха на Омар Кампос, 21-годишният мексикански ляв бек, подписал през януари от Сантос Лагуна като възможен заместник на Диего Паласиос.

Богуш удвои преднината на ЛАФК в 55-ата минута с красив, крив удар в горния далечен ъгъл. 22-годишният полски нападател вкара само три гола в 28 мача за LAFC миналата година.

Сиатъл получи дузпа няколко минути след като Арън Лонг и Морис направиха контакт в горната част на наказателното поле на LAFC, с Отдавна получи много закъснял жълт картон. Той беше превърнат от Де Ла Вега, който се присъедини към Сиатъл като определен играч през януари срещу солидна трансферна сума от Ланус в родната му Аржентина.

Андрю Томас направи своя дебют в MLS на вратата на Сиатъл.

LAFC започна нов сезон, като изигра първия си мач без Карлос Вела, първият играч на франчайза и MVP за 2018 г. в MLS. Мексиканската звезда остава у дома без договор, но LAFC се надява да намери начин чрез лабиринтните правила за заплатите на MLS, за да го върне обратно.

LAFC също се завръща без дългогодишния ляв бек Паласиос и централния защитник Джорджо Киелини. Киелини, който беше почетен за пенсионирането си преди мача, сега е треньор по развитие на играчи за LAFC.